Drugi Open Rotary Cup u stonom tenisu

11. septembra 2022. godine održan je humanitarni sportski događaj u organizaciji Rotary kluba Niš Medijana i Stoni tenis rekreacija.

Kup je imao jedanest takmičara i to: Ivan Radojković, Bratislav Veljković, Novica Bojović, Gordana Kovčin, Dušan Vučković, Ljubiša Stevanović, Saša Selimović, Slobodan Radojković, Aleksandar Ranković, Mladen Miljković i Miodrag Nikolić.

Takmičari su bili podeljeni u tri grupe, nakon toga prva dva mesta iz grupa su se spojila u dve grupe sa po tri takmičara, gde su prva dva mesta grupnog takmičenja  igrali polufinale, prvi polufinalni par: Novica Bojović – Ljubiša Stevanović; drugi polufinalni par: Saša Selimović – Mladen Miljković, gde su oba polufinalna meča bila na visokom nivou kvaliteta igre.

Za treće mesto igrali su Novica Bojović i Mladen Miljković, gde je pobedio Novica Bojović.

Pobednik Kupa je Saša Selimović, koji je u finalu savladao Ljubišu Stevanovića, sa 3:0, meč je bio neizvesan do samog kraja i nijanse su odlučile pobednika Kupa.

Iako je bio mali broj takmičara, turnir je bio kvalitetan i bilo je interesantnih mečeva.