O nama

Rotari klub Niš Medijana je nastao kao peti Rotari klub u gradu Nišu. Inicijativna grupa se prvi put sastala 17. novembra 2009. godine u klubu Univerziteta u Nišu. Ovaj prostor je bio mesto sastajanja sve do januara 2011. godine.

Polovinu članova inicijativne grupe činili su iskusni Rotarijanci, među njima i neki predsednici klubova i zvaničnici Distrikta. Kao termin za održavanje redovnih sastanaka određen je utorak u 20.00h. Za specijalnog predstavnika za osnivanje novog kluba Guverner distrikta, gospodin Dragan Brajer, je imenovao dr Darka Mitića.

Predstavnici inicijativne grupe su učestvovali na Membership seminaru decembra 2009. kao i na PETS seminaru februara 2010. godine. Klub je primljen u članstvo Rotary International 03. marta 2010. godine. Čarterovano je ukupno 24 člana kluba. Prvi, tj. čarter predsednik kluba je Svetozar Aleksov. Čarter članovi kluba su: Aleksandar Milutinović, Anđela Bratić, Darko Mitić, Dragan Radivojević, Dragoslav Pavlović, Goran Jovanović, Leonid Stoimenov, Marko Stojković, Mića Jeremić, Miloš Kostić, Miloš Stanimirović, Radivoj Kocić, Rafi Benlian, Saša Ilić, Saša Petrović, Saša Radičević, Suzana Karličić, Svetozar Aleksov, Vesna Jevtović, Vladica Krstić, Vojislav Ćirić, Aleksandar Pavičević, Jovica Damjanović i Ivan Pavlović.

Čarter proslava, a ujedno i proslava prve godišnjice osnivanja je održana u restoranu “Svrljižanka” u Nišu 26.03.2011. god. Tom prilikom je Guverner Dragan Brajer predsedniku kluba Svetozaru Aleksovu i zvanično uručio čarter povelju.

Sastanci kluba se održavaju utorkom u 20:00h u restoranu “Svrljižanka”.

Osnovne informacije

Sastanci: utorkom u 20:00h u restoranu “Svrljižanka”, ul. Knjaževačka 22, Donja Vrežina, Niš.

Adresa kluba: Knjaževačka 22, Niš

Osnovan: 2009. godine