Redovan sastanak kluba – 22. april 2014.

Na redovnom sastanku Rotari kluba “Niš-Medijana”, 22. aprila tekuće godine, svoje predavanje održao je član istoimenog Rotarakt kluba, Pavle Ranđelović (ceremonijar-majstor za 2013/14).

Tema predavanja bila je “Biciklom po Jugoslaviji”, gde je predavač izneo svoje uspomene iz sveta biciklizma od samog početka bavljenja tim sportom do današnjih dana. Pored foto-reportaža sa dosadašnjih maratona: “Pet dana na Vlasini”, “Tri dana po Jugoistočnoj Srbiji” i “Maratona po Šumadiji i zapadnom Pomoravlju”, najveću pažnju privukla je reportaža sa maratona “Bratstvo i jedinstvo”, koji je održan u leto 2013. godine. Maraton je trajao 10 dana, i za to vreme je pređeno 1750 kilometara po Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Hrvatskoj i Srbiji. Ostalim članovima je premijerno prikazan i film sa maratona, čiji je autor drugi maratonac, Čačanin Stefan Lukić.

31-07-2014-rcmed-predavanje-pavla-randjelovica-2

U daljem toku predavanja predstavljena je i ruta maratona “Bratstvo i jedinstvo 2” koji se planira za ovu godinu, i istaknut je poziv za potencijalne donacije i sponzorstva kako bi ovaj, već tradicionalni maraton, mogao da se izvede uz što manje poteškoća, a na zadovoljstvo svih strana.

Po završetku predavanja održana je diskusija na temu izdržljivosti i fizičke spremnosti jednog maratonca, a vodila se i polemika o biciklistima kao učesnicima u saobraćaju.

Autor predavanja zahvaljuje se svima što su predavanju prisustvovali u velikom broju.