Novogodišnja proslava

Niški Rotari klubovi su u utorak, 17.12.2019. Imali zajedničku novogodišnju proslavu u restoranu garni hotela Svrljižanka. Za organizaciju je bila zadužena RK Niš-Medijana. Pored članova niških klubova, imali smo i goste iz RK Bor, RK Beograd-Stari grad i RK Beograd-Čukarica kojeg je predstavljao Past Distrikt Guverner Vlada Matić.

Kuriozitet ove proslave je to što je na njoj dodeljeno čak 7 Paul Harris znački (PHF) od kojih je jedna trostruka (PHF+2). Šest su uručene članovima Rotari kluba Niš-Medijana a jedna Vladanu Mijailoviću iz RK Bor. Stečene su u prethodnoj rotarijanskoj godini pa ih je dodelio PDG Vlada Matić. Dobitnici najznačajnijeg rotarijanskog priznanja iz našeg kluba su:
– Gordana Kovčin
– Darko Mitić (PHF+2)
– Svetozar Aleksov
– Goran Jovanović
– Saša Videnović
– Ilija Temelkovski

Sa ponosom ističemo da je članovima Rotari kluba Niš-Medijana do sada uručeno 14 Paul Harris znački od čega su po jedna PHF+2 i PHF+1.

PDG Vlada Matić je predsednicima RK Niš i RK Niš-Medijana uručio i plakete za učešće u global grantu “100 za 100” kada je donirana veća količina računara školama u Srbiji.