Investiranje u kulturu – predavanje pristupne članice Kristine Stevanović

„Umetnost, sloboda i kreativnost promeniće društvo brže nego politika.“

Victor Pinchuk

Kristina Stevanovic    cele kula  narodna biblioteka  narodni muzej

Predavanje je obradilo temu različitih modaliteta finansiranja kulture. Poseban fokus je bio na razlozima koji objašnjavaju zašto kultura postaje naročito interesantna oblast za privatne investicije. Predavanje je predstavilo ideju o mecenama modernog doba, zatim o strategiji korporacija da kroz kulturu unaprede svoje poslovanje, odnosno stvore prepoznatljiv imidz koji ih izdvaja od drugih. U modernom drustvu privreda i kultura postaju uzajamno prožeti i neraskidivi. Savremeni apsket spoja ove dve oblasti ukazuje na načine kako da opstanu, medjusobno utičući na obostrani održivi razvoj. Predavanje je predstavilo novu temu, koja može poslužiti kao idejni okvir za poslovanje budućnosti, odnosno razvoj kulture u dobu kapitala.

tvrdjava  nisville  cegar  medijana