Donacija 10 računara osnovnoj školi “Ivan Goran Kovačić” u Niškoj banji

Danas je u prostorijama osnovne škole “Ivan Goran Kovačić” u Niškoj Banji uručeno 10 kompleta računara u okviru akcije “100 za 100” koju je sproveo Rotari distrikt 2843 u saradnji sa Ministarstvom prosvete. Tom prilikom potpisan je ugovor o donaciji izmedju direktora škole Dragane Stanojević i predsednika rotari kluba “Niš Medijana” Predraga Stefanovića. Primopredaji je prisustvovalo rukovodstvo opštine Niška Banja na čelu sa predsednikom Dejanom Jovanovićem.

All-focus

Kako je informatika ove godine uvedena kao redovan predmet u školama od 5-og razreda, a mnoge škole još uvek ne raspolažu opremljenim kabinetima informatike ideja je bila da se na ovaj način pomogne školama.
U okviru projekta predmetni nastavnici ove škole su pohadjali besplatnu dvodnevnu obuku za korišćenje računara u Petnici.